22/07/2024
Shqipëri

PAMJE/ Aksident i frikshëm në Shqipëri, humbin jetën 8 persona

    Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë orëve të mëngjesit në aksin rrugor Këlcyrë- Përmet, ku për pasojë kanë humbur jetën 8 persona, nga të cilët një shqiptar dhe 7 klandestinë nga vendet e treta.

    Ngajrja e rëndë ka ndodhur rreth orës 04:00, në afërsi të fshatit Kuqar, pasi drejtuesi i mjetit nga Shkodra, ende i pa identifikuar, ka humbur kontrollin e mjetiti dhe ka dalë nga rruga duke rënë nga një lartësi në anë të lumit Vjosë.

    Shoferi i cili po transportonte 7 klandesitinët nga vendet e treta ka humbur kontrollin e mjetiti tip “Benz” në momentin që po përpiqej t’i largohej policië.