22/07/2024
Magazina

Nesër 8 Marsi, çfarë të dhurojmë sipas shenjës së horoskopit?

  Shenjat e zjarrta: Dashi, Luani, Shigjetari

  Përpara se të bëni pazar për një dhuratë për zonjat e zjarrta, dëgjoni me kujdes se çfarë flasin, çfarë duan dhe planifikojnë të blejnë dhe më pas befasoni ato.

  Është një ide e mirë t’i paguani për një udhëtim ose një trajtim spa. Bizhuteritë nuk do t’i refuzojnë. Një darkë romantike në një restorant të këndshëm komod. Mund t’i përgatisni edhe vetë darkën, të servirur me qirinj, verë të mirë dhe shumë puthje…

   

  Gratë që i përkasin shenjave të zodiakut të zjarrit janë të forta dhe të pavarura në sipërfaqe, por në realitet ato janë të brishta dhe të buta.

  Shenjat e tokës: Demi, Virgjëresha, Bricjapi

  Këto zonja i duan ëmbëlsirat, por edhe ushqimin e mirë.  Pra, rezervoni darkën në restorantin e saj të preferuar. Mund të merrni edhe diçka të ëmbël. Diçka mund ta përgatisni edhe vetë, por mos e teproni me një atmosferë romantike, sepse nuk e pëlqejnë shumë.

   

  Këto gra janë të prirura nga biznesi dhe ju mund t’i dhuroni diçka që lidhet me punën, si një stilolaps cilësor, një kalendar interesant ose një çantë kompjuteri.

  Shenjat e ajrit: Binjakët, Peshorja, Ujori

  Me këto femra duhet të keni kujdes, nuk duhet ta teproni.

  Më së shumti pëlqejnë gjërat e vogla si një libër i mirë, diçka e ëmbël, një qiri aromatik, apo një shall.

  Mund ta çoni edhe në teatër, në kinema, në një ekspozitë.

  Shenjat e ujit: Gaforrja, Akrepi, Peshqit

  Këto femra i duan surprizat. Pra, mos i pyesni se çfarë duan, thjesht befasoni ata!

  Një verë e mirë është një dhuratë e shkëlqyer për to, dhe ndoshta një palë të brendshme.

  Mund ta çoni në një darkë romantike.