30/05/2024
Maqedoni

Ky është parashikimi i motit për sot

    Moti sot me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët, kryesisht nga drejtimi jugperëndimorë. Pasdite do të ketë kushte për reshje të dendura të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 27 gradë. Në Shkup moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 27 gradë Celsiusë.