30/05/2024
Maqedoni

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

    Kryesisht vranësira me reshje të kohëpaskohshme shiu, (dhe mbi 20 l/m²), të ndjekura me bubullima sidomos në pjesët perëndimore dhe jugore të vendit. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, erë herë pas here e fortë nga drejtimi juglindor.Në Shkup vranësira me reshje të kohëpaskohshme shiu, herë pas here të rrëmbyeshëm dhe të shoqëruar me bubullima. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare jugore.