19/04/2024
Botë Lajme

Kamioni përplaset me një furgon pasagjerësh, 17 viktima

    Të paktën 17 persona humbën jetën pasi një kamion që po transportonte rërë dhe një furgon pasagjerësh janë përplasur.

    Nga përplasja e fortë furgoni më pas ka shpërthyer në flakë.

    Oficeri i policisë Godofredo Tupaz tha për mediat se mes viktimave është edhe shoferi i fugonit dhe një fëmijë 6-vjeçar.

    Ndërsa shoferët e kamionit dhe dy pasagjerët që po udhëtonin me të kanë mbijetuar.