20/04/2024
Lajme Maqedoni

Ja si do të jetë moti sot, mësoni ku temperaturat do të shkojnë me minus

    Moti në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi veriperëndimorë, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit nga drejtimi perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 20 gradë.

    Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, në mëngjes i ftohtë ndërsa gjatë ditës kryesisht me diell. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 19 gradë Celsiusë.