30/05/2024
ShowBiz

Ja cilët janë këngëtarët më të paguar dhe si variojnë çmimet

    Menaxheri i vipave Xhani Demnika, në një intervistë për moderatoren Çenkuela Hasa, ka zbuluar se cilët janë këngëtarët që kryesojnë listën si më të paguarit dhe më të pëlqyerit.

    “Mund të them disa emra, për momentin më i paguari dhe më i preferuari është Noizy nga djemtë dhe nga vajzat është Dafina.

    Në listë është dhe Elvana Gjata, Dhurata Dora, Finem, Capital, on top është dhe grupi Albanians që shumë pak i njohin por ata janë një grup i cili po thyen rekorde. Çmimi fillon nga 3-5 mijë euro nata minimuni deri në 15-25 mijë euro në natë. Shet muzika, ritmi, emri”– tha Demnika.

    Moderatorja: Para një viti ke deklaruar se Luiz Ejlli paguhej 20-25 mijë euro nata si është situata sot ?

    Xhani Demnika: Është I pëlqyer, i fortë por çdo gjë është në normalizim. Luizi më pëlqen pasi jo çdo lokali i ka vënë çmime fikse, është përshtatur tashmë.