22/05/2024
Kosovë

Incident i rëndë në aeroplanin nga Zvicra për në Kosovë, një grua pëson infarkt

    Një rast i rëndë ka ndodhur mbrëmë në aeroplanin që u nis nga Baseli i Zvicrës për në Kosovë, pasi një grua e moshuar ishte në gjendje të keqe shëndetësore dhe pësoi infarkt.

    Kështu ka bërë me dije një sinjalizues, që po udhëtonte po ashtu me të njëjtën kompani, i cili i revoltuar ka rrëfyer këtë moment kritik që përjetoi gruaja në fjalë.

    Ai tha se e moshuara pësoi infarkt derisa aeroplani po ateronte, por që asnjëri prej udhëtarëve nuk u lejua nga stafi që të intervenonte, për t’ia dhënë ndihmën e parë.

    I mllefosur, ai tha se u deshën të presin ekipin e mjekëve derisa erdhën dhe për pasojë gruas i është keqësuar gjendja.

    Ndryshe, ai shtoi se gruaja ishte bashkë me një të moshuar, që po ktheheshin në Kosovë.