22/05/2024
Botë

Gruaja kap mat burrin duke e tradhtuar në hotel dhe e rreh. Ajo që shkakton vëmendje është sjellja e të dashurës (video)

  Një video e cila supozohet se tregon një grua të përbuzur duke u përballur me burrin e saj jobesnik dhe dashnoren e tij të dyshuar ka mbledhur më shumë se 15 milionë shikime në Kinë. Gruaja thuhet se ka kapur burrin në shtrat me të dashurën e tij në një hotel kur ka ndodhur sherri. Gruaja e pyeti burrin pse e tradhtoi pas gjashtë vitesh martesë.

  Më pas ajo e goditi atë në fytyrë, ndërsa e dashura e tij e supozuar ishte e shtrirë pranë tij me një fustan nate. Në videon në Sina.com , gruaja e tërbuar me syze bërtiti gjithashtu: ‘Si guxon.’ Duket se bashkëshortja kishte shkuar për të kapur të dashuruarit me një grup miqsh, të cilët në video tregonin se mes çiftit kishte mosmarrëveshje për para. Në një moment, bashkëshorti është ngjitur për të rrahur një nga miqtë e gruas së tij, e cila i ka bërtitur “i keni përdorur paratë e saj deri sot”. Dy burrat u përleshën në një cep të dhomës.

  Menjëherë pas kësaj, bashkëshortja kapi nga krahu dashnoren e pretenduar dhe kjo e fundit iu lut ‘mund të flasim me qetësi’. Më pas, ‘dashnorja’ pretendoi se burri nuk i kishte thënë për statusin martesor kur ata filluan një lidhje romantike. Kur një nga miqtë e gruas e qortoi dhe tha: “Po, pasi e morët vesh?” E dashura e supozuar qëndroi e heshtur. Muajin e kaluar, një burrë i martuar dhe zonja e tij e supozuar u lidhën në një pemë lakuriq dhe të turpëruar publikisht në provincën Guizhou të Kinës. Çifti u ndëshkua në mënyrë ekstreme pasi gruaja e burrit i kapi duke tradhtuar, sipas mediave kineze.

  Sipas një raporti të lëshuar nga Federata e Grave në Kinë në vitin 2014, marrëdhëniet jashtë martesore janë shkaku numër një i divorcit në Kinë. Gati 75 për qind e çifteve në Kinë i japin fund martesës së tyre për shkak të partnerëve jobesnikë, zbulon raporti. Në Kinë ka ‘gjuetare dashnorësh’ profesionistë që ndihmojnë mijëra gra të kapin ‘shkatërrues të paturpshëm të martesave”.

   

   

  Njëra prej tyre, Zhang Yufen nga Xi’an, ndihmon klientët e saj për të mbledhur prova për tradhtinë e dyshuar të burrave të tyre dhe në disa raste ekstreme i drejton kolegët e saj të ndëshkojnë dashnoret. “Një mësuese meriton të rrihet”, tha Zhang në një intervistë të mëparshme me MailOnline. “Duhet t’i zhveshni së pari pantallonat që ajo të mos mund të ikë.” Në dy dekadat e fundit, zonja Zhang, një grua e divorcuar në të 50-at, ka ndihmuar më shumë se 200,000 gra kineze të përballen me krizat e tyre martesore.