20/06/2024
Lajme Shqipëri

Emrat/ Aksident i rëndë në Kanada, kush janë dy të rinjtë shqiptarë që humbën jetën

  Mbrëmjen e djeshme, një aksident i rëndë ka ndodhur në në Mississuaga të Kanadasë, ku dy të rinj shqiptarë kanë humbur jetën.

  Përplasja fatale me tre automjete ndodhi rreth orës 21:50, në cepin e Eglinton Avenue E. dhe Dixie Road.

  Hetuesit besojnë se një automjet që shkonte në jug në Dixie Road, bëri një kthesë majtas në Eglinton Avenue dhe u përplas me një Sedan të bardhë që shkonte në veri në Dixie, Cst.

   

  Mësohet se në aksident u përfshinë tre automjete.

  Dy shqiptarët që udhëtonin me një Sedan të bardhë ndërruan jetë, njëri prej tyre në vendin e ngjarjes dhe tjetri në spital.

  Një faqe Facebook-u në e komunitetit shqiptar në Mississuaga, publikoi foton e dy të rinjve, ku zbuloi identitetin e tyre dhe vendin ku jetonin në Shqipëri.