30/05/2024
Lajme Maqedoni

Dorëzohet VLEN, nuk i fitojmë zgjedhjet, ja sa deputet fitojmë (VIDEO)

  Bashkim Bakiu njëherit pjesë e shtabit të VLEN-it dhe ekperrtë i statistikave e ka pranuar humbjen përballë Baton Haxhiut.

  Sipas një basti mes Bashkim Bakiut dhe Baton Haxhiut VLEN nuk merr më shumë se 12 deputet, me këtë VLEN pranon me 8 Maj do të pësojnë humbje të madhe. Nga ana tjetër Baton Haxhiu analisti nga Kosova dhe njëherit edhe si personi i cili me Exit Poll-et në Kosovë e gjenë saktë numrin e deputetëve thotë se VLEN merr më pak se 12 deputet.
  Duhet theksuar se VLEN humbi me 40 mijë vota nē zgjedhjet presidenciale.

  @blendifevziubf

  Vune bast per zgjedhjet ne Maqedoni. Kush fiton? #bashkimbakiu #batonhaxhiu #blendifevziu #maqedoni #zgjedhje2024

  ♬ original sound – blendifevziu