30/05/2024
Lajme Maqedoni

Arben Taravari nuk ndalet/ Mbështetësit e Mickosit i shet si arritje të tijat

    Mbështetësit e VMRO-së, tanimë Arben Taravari po i fut në gjirin e tij duke ia shitur publikut si prurjet e reja në parti.

    Këtë të mërkurë Tarvari ka publikuar një foto ku sipas tij i janë bashkuar koalicionit “Vlen”. Por, nga një ulumtim i vogël që news33.tv ka bërë rezulton se këta shtetas nuk janë gjë tjetër veçse përkrahësit e Hristijan Mickoskit të cilin e shoqërojnë në çdo tubim dhe mbledhje parie.

    Epo kjo nuk është më një suprizë nga Taravari i cili fitoret e të tjerëve i shet si të vetat! Kujtojmë se e njëjta gjë ndodhi dhe në zgjedhjet që lamë pas, pa çka se VLEN u ndëshkua nga qytetarët me votë dhe ishin humbës, ata festuan dhe gëzuan, për vetë faktin se u strehuan nën sqetullën e Mickoskit.