30/05/2024
Maqedoni

Albin Kurti tradhëton VLEN-in, nuk merr pjesë në tubimin në Berlin

    Koalicioni VLEN ditë më parë paraljmëruan se në Berlin do të kenë tubim të përbashkët me kryeministrin e Kosovës, dhe një herit edhe lider i VEtëvendosjes, Albin Kurtin duke shpërndarë edhe disa pankarta dhe reklama në rrjetet sociale.
    Disa orë para tubimit, shihet se fotografia e Albin Kurtit është tërhequr nga reklmat, mëson TS.
    Nuk dihet nëse është presioni ndërkombëtarë që Kurti të mos përzihet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut për shkak të tensioneve që mund të krijohen më pas mes Kosovës dhe Serbisë.