21/07/2024
Botë

VIDEO/ Aksident i frikshëm, shoferja e dehur përfundon brenda festës, vdesin dy fëmijë dhe plagosen 13 të tjerë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Michigan, SHBA, ku si pasojë kanë humbur jetën dy të miturit dhe janë plagosur 13 të tjerë. Sipas mediave vendase mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:00 ditën e djeshme, ku një 66-vjeçare humbui kontrollin e mjetit të saj dhe përfundoi në një ambient ku fëmijët dhe

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

SHBA mbështet anëtarësimin e Maqedonisë në BE, propozon rezolutën

Shtetet e Bashkuara mbështetë pranimin e Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian (BE) në rezolutën më të fundit në Senat, të sponsorizuar nga senatori demokrat nga Vermont Peter Welch, senatori demokrat nga New Hampshire Jean Shaheen dhe senatorët republikanë nga Nebraska dhe Karolina e Veriut, Pete Ricketts dhe Tom Tillis, përcjell Telegrafi Maqedoni. Në rezolutë,

Lexo më shumë
Botë

Aksident i rëndë, nëntë persona të vdekur

Nëntë persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një aksidenti të rëndë të premten në perëndim të Wisconsin të SHBA-së. Aksidenti raportohet të ketë ndodhur ndërmjet dy automjeteve, raportoi AP. “Lutjet tona shkojnë për familjet dhe të dashurit e të gjithë atyre që u përfshinë, si dhe reaguesit e parë që punuan shpejt për

Lexo më shumë
Botë

Merr fund dilema 64-vjeçare në SHBA, Pentagoni zbulon nëse UFO-t kanë zbritur në Tokë apo jo

Raportimet se njerëzit kishin parë UFO në vitin 1960 ka të ngjarë të jenë shkaktuar nga testet e avionëve të avancuar të spiunazhit amerikan dhe teknologjisë hapësinore, sipas raportit të fundit të Pentagonit, shkruan BBC të premten. Zyrtarët kanë njoftuar se nuk ka “asnjë provë” se qeveria amerikane ka ndërvepruar me alienët. Shumica e pamjeve që ishin

Lexo më shumë