20/04/2024
Lajme Maqedoni Shqipëri

Pluhri afrikan mbulon qiejt e Europës Juglindore,nesër temperaturat priten përvëluese

Jo vetëm Tirana, por edhe shteti fqinj, Greqia është zgjuar sot me një re pluhri afrikan i cili ka rritur ndjeshëm temperaturat në këtë të mërkurë marsi. Sipas sinoptikanëve, një qendër ciklonare në jugperëndim të Europës ka shkaktuar stuhi të forta ere në veri të Afrikës duke ngritur masive rëre drejt Mesdheut Lindor dhe Ballkanit,

Lexo më shumë