20/04/2024
Shqipëri

E njofton vetë Elon Musk, interneti satelitor Starlink tashmë aktiv edhe në Shqipëri

Me anë të një postimi në rrjetin social “X”, Elon Musk ka njoftuar se sateliti Starlink tashmë është edhe në Shqipëri. Starlink është një sistem interneti satelitor që operohet nga kompania inxhinierike e anijeve kozmike, SpaceX në pronësi të miliarderit Elon Musk. Ndryshe nga shumica e shërbimeve të internetit satelitor, satelitët Starlink operojnë në orbitën

Lexo më shumë
Kosovë Lajme

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e një gruaje: Nëse e shikoni na njoftoni menjëherë

Policia e Kosovës ka publikuar foton e një gruaje, dhe kërkon ndihmën e qytetarëve për të bërë të mundur ndalimin e saj. Në njoftimin e lëshuar nga policia thuhet se e dyshuara kërkohet për përfshirje në një rast, “Shpërdorim i pasurisë së huaj”, që është raportuar në polici në dhjetor të vitit 2023 “Njësiti i

Lexo më shumë