17/04/2024
Lajme Maqedoni

MILIONA EURO, shuma e MAJME që Maqedonia e Veriut i ka ofruar Ukrainës

Maqedonia e Veriut deri më tani i ka ndarë 60 milionë euro ndihmë ushtarake, teknike dhe humanitare Ukrainës, shkruan news33.tv. Kjo shifër e majme u bë me dije ditën e sotme nga vetë presidenti i Maqedonisë, Stevo Pendarovski, gjatë fjalës së tij në samitin e Ukrainës, i cili u zhvillua këtë të mërkurë në Tiranë,

Lexo më shumë