20/04/2024
Maqedoni

A do të pijë kafe me Menduh Thaçin? Ja si përgjigjet Ziadin Sela

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, është pyteur mbrëmjen e sotme nëse do të pinte kafe me Menduh Thaçin, i cili ditën e djeshme vulosi koalicionin me BDI-në për zgjedhjet e majit. Gjatë fjalës së tij Sela tha se nuk e ka problem të konsumojë një kafe me Thaçin dhe se përgjatë gjithë karrierës

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Thaçi: Ju garantoj se Talat Xhaferi do të jetë kryeministër edhe dy vite

Në Pallatin e Kulturës në Tetovë janë mbledhur për të nënshkruar marrëveshjen për Frontin Europian, ku sot i shtohen edhe Menduh Thaçi dhe Arijanit Hoxha. Në fjalimi e tij Thaçi tha se kjo betejë nuk është mes nesh dhe atyre, por në mes Shqiptarëve dhe dorës së zgjatur të Rusisë, ai mes tjerash tha se

Lexo më shumë