20/04/2024
Lajme Shqipëri

VIDEO e SKANDALIT/ Kryeministri Rama shtyn gazetaren

Kryeministri Edi Rama shënoi një tjetër skandal sot, pasi shtyu gazetaren e SYRI TV, Ambrozia Meta, e cila po i bënte pyetje. Rama nuk e duroi pyetjen dhe përdori kontakt fizik ndaj gazetares, e cila po kërkonte llogari se përse paratë e taksapaguesve shqiptarë shkojnë për portin e ri, ndërsa në portin aktual të Durrësit

Lexo më shumë
Lajme Shqipëri

VIDEO/ Edi Rama pret Zelenskyn në Kryeministri, momenti kur takohen

Kryeministri Edi Rama ka mikpritur presidentin e Ukrainë, Volodymyr Zelensky në Kryeministri. Dy liderët do të kenë një takim “kokë më kokë”, ndërsa rreth rës 09.30 është planifikuar një takim bilateral mes dy delegacioneve, ndërsa do të ketë edhe firmosje marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Ukrainës,shkruan news33.tv. Sot në orën 11.00 do të mbahet Samiti për

Lexo më shumë