20/04/2024
Lajme Maqedoni

Zgjedhjet 2024/ VMRO-DPMNE bën publike listat dhe Koalicionin “Maqedonia yte”

omiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së ka miratuar listat e kandidatëve për zgjedhjet parlamentare. VMRO-DPMNE thotë se në listat janë njerëz të besueshëm dhe me përvojë, kurse gjatë përpilimit është mbajtur llogaria për zërin e popullit, kërkesat dhe nevojat e tyre. “Në Njësinë e Parë Zgjedhore është lideri Hristijan Mickoski, ku presim mbështetje dhe fitore të madhe.

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Izet Mexhiti: Edhe Ziadin Sela e ka derën e hapur te VLEN-i

A i ka dyert e hapura Ziadin Sela në VLEN? Kjo është pyetja që iu parashtrua liderit të Lëvizjes Demokratike – pjesë e VLEN-it, Izet Mexhitit në ClickPlus teksa u njoftua se lideri i ASh-së do të jetë nesër në ClickPlus. “Ne nuk e kemi mbyllur derën për askënd. Jo vetëm për atë, por edhe

Lexo më shumë
Lajme Maqedoni

Koalicioni “VLEN” drejt prishjes, zbulohen bisedat e fshehta dhe hatërmbetjet!

Mbështetësit e pakët të ish-kreut të ASH-së, Arben Taravarit, kanë organizuar ditën e djeshme, 8 mars, një mbledhje. Burime për news33.tv bëjnë me dije se pas dyerve të mbyllura gjatë këtij takimi u fol lidhur me pakënaqësitë. Anëtarët të cilët u pozicionuan krah Taravarit ia kanë bërë të qartë këtij të fundit, pakënqësitë e tyre

Lexo më shumë