13/04/2024
Shqipëri

AKSION-PAMJE/ Tentoi t’i ikë policisë duke u përplasur mjetin, efektivi qëllon me armë 30-vjeçarin

Një operacion antidrogë është zhvilluar orët e vona të mbrëmjes së djeshme në rrugën e Kavajës në Tiranë. Gjatë aksionit policia është hasur me një makinë tip “Volkswagen Tiguan” me ngjyrë të bardhë me targë AB 780 MP, shoferi i të cilës nuk i është bindur urdhrit për të ndaluar. Në tentativë për t’i shpëtuar

Lexo më shumë
Shqipëri

ATENTAT/ Qëllohet me breshëri plumbash efektivi i Policisë

Dy persona kanë mbetur të plagosur me armë zjarri në fshatin Grudë të Shkodrës, mbrëmjen e kësaj të marte. Të lënduarit janë Gjergj Ndershtiqaj, 28 vjeç, student i Akademisë së Sigurisë dhe kunati i tij Gjon Nika. Të lënduarit janë transportuar në spital për të marrë ndihmë mjekësore. Burime nga bluzat e bardha thanë se

Lexo më shumë