20/04/2024
Botë

Thyenin xhamat e shkatërronin banesat, kapen hajdutët shqiptarë në Austri, kishin vjedhur bizhuteri me vlerë 200 mijë euro

Policia austriake ka goditur grupin e hajdutëve shqiptarë të cilën kanë kryer një sërë vjedhjesh në këtë vend. Sipas mediave vendase mësohet se tre shqiptarët janë arrestuar për një sërë vjedhjesh në dhjetëra ndërtesa banimi në disa zona të Austrisë. Tre shtetasit shqiptarë 32 vjeç, 36 vjeç dhe 49 vjeç kanë rrëfyer gjithçka para autoriteteve

Lexo më shumë