13/04/2024
Lajme Maqedoni

Aksidenti me 45 të vdekur i “Besa Trans”, burg për pronarin dhe gjobë e majme për kompaninë

Në Gjykatën Penale të Shkupit sot u shpall aktgjykimi për rastin “Besa Trans”, autobusi i të cilit në orët e para të 23 nëntorit të vitit 2021, duke ardhur nga Stambolli për në Shkup, në autostradën “Struma” të Bullgarisë u aksidentua dhe më pas u dogj, ku si pasojë humbën jetën 45 persona, ndërkaq 7 të

Lexo më shumë